Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Cerrahi Uygulamalar

Cerrahi Uygulamalar

Diş kayıplarında eksik dişlerin tamamlanması için çene kemiğine yapay kök yerleştirme, çene kemiğinin implant öncesi uygun hale getirilmesi işlemleri de cerrahi uygulamalara girmektedir.

Acil cerrahi uygulamaları ise çekim den sonra oluşmuş sinüs boşluklarının kapatılması, çene kırıklarının basit ve komplike tedavisi de cerrahi uygulamalar içine girmektedir. Gömülü 20 yaş dişleri çekilmez ise cerrahi müdahale ile çıkarılması sağlanır.

Operasyon sonrası işlem uygulanmış bölge kurcalanma malıdır. 24 saat işlem yapılan tarafla çiğneme yapılmamalıdır. Yine 24 saat sigara içilmemeli ve tükürülme melidir. Tükürme kanamanın artmasına neden olmaktadır.

Operasyon sonrası bölgeye soğuk tampon uygulaması olası şişmelerin ve ağrıların önüne geçmektedir. Hekiminizin tavsiye ettiği önlemler mutlaka yerine getirilmelidir. Cerrahi müdahalelerde kullanılan ilaçlar plesanta yolu ile bebeğe ulaşarak doğum sonrası anomellerine ve sorunlarına yol açabilir. Bebek ve anne için ciddi bir sorun yoksa doğum sonrasına bırakılmalıdır.